KLUB ŁUCZNICZY-A3D Toszek

AKTUALNOŚCI

KLUB

ŁUCZNICZA SZKÓŁKA

ŁUCZNICTWO TARCZOWE

ŁUCZNICTWO TERENOWE

     

SPRZĘT ŁUCZNICZY

 

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

OFERTA DLA FIRM I INSTYTUCJI

KONTAKT

GALERIA

LINKI

 

 

   

   

ŁUCZNICZA SZKÓŁKA


ŁUCZNICTWO TERENOWE (FIELD ARCHERY)

  

Łucznictwo polowe, potocznie nazywane terenowym, polowym, plenerowym (field archery) to konkurencja łucznicza, którą rozgrywa się w terenie. Z różnych dystansów i kątów strzela się do tarcz ustawionych wzdłuż trasy. 

  

Zawody odbywają się dla wszystkich kategorii wiekowych oraz kilku kategorii sprzętowych, zależnie od organizatorów i miejscowych tradycji, najczęściej: recurve - olimpijski; barebow - goły; compound - bloczkowy; longbow - długi itp. Może być również rozgraniczenie na zawodnicze i rekreacyjne.

   

Łucznictwo terenowe jest konkurencją wymagającą doskonalenia wielu umiejętności, strzelania, celowania pod zmiennymi kątami, szacowania odległości, radzenia sobie w terenie. Swobodnej atmosferze sprzyja rozgrywanie konkurencji w urozmaiconym terenie oraz wymieszanie w jednej imprezie startu zawodniczego i rekreacyjnego. Startować mogą całe rodziny lub grupy przyjaciół, dla każdego znajdzie się miejsce w klasyfikacji, odpowiadające wiekowi, sprzętowi i zaangażowaniu.

   

Łucznictwo terenowe ( field archery ) to także świetna zabawa zarówno dla zaawansowanych i ambitnych "wyczynowców" jak i dla ludzi, którzy po raz pierwszy w życiu biorąc łuk do ręki, chcą po prostu aktywnie spędzić czas i spróbować czegoś nowego. Łucznictwo    wymaga dużej koncentracji, spokoju i precyzji i jest sportem, dzięki któremu można świetnie nauczyć się panowania nad własnymi emocjami i wsłuchiwania się we własne ciało. Odpręża, wycisza i niesie ogromną satysfakcję z udanego strzału!

   

cdn.

źródło: www

   


ŁUCZNICTWO FIELD WA

      

      

    

Konkurencja łucznicza Field WA jest zawodami polowymi (terenowymi) organizowanymi pod auspicjami Polskiego Związku Łuczniczego wg. regulaminów WA (światowa organizacja łucznicza World Archery, dawna FITA). Polega na strzelaniu po 3 punktowane strzały do łącznie 24 celi z dystansów oznaczonych o odległości 5-60m. Celami są sześciopolowe czarne tarcze z żółtym środkiem, o punktacji od 6-1 i średnicach 20,40,60 i 80cm umieszczone na matach o wymiarach 100x100cm. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 432.

 

Dla każdego celu wyznaczone zostają odległości, które są oznakowane 3-ma palikami w kolorach czerwony, niebieski i żółty wyznaczające miejsce strzelania dla odpowiednich kategorii sprzętowych i wiekowych. Zawodnicy w czasie zawodów przemieszczają się w grupach, po wyznaczonej i oznakowanej trasie (drogach, ścieżkach leśnych), kolejno zaliczając poszczególne cele.

 

Zawody przeprowadzane są dla kategorii sprzętowych:

-        podstawowe: łuki klasyczne (recurve), łuki bloczkowe (compound) i łuki gołe (barebow)

-        rekreacyjne: łuki instynktowne (instinctive), łuki angielskie (longbow)
  

Klasyfikacja jest prowadzona dla 3 grup wiekowych (kadeci, juniorzy i seniorzy) z podziałem na kobiety i mężczyzn.  Cykl Pucharu Polski składa się z min. 3 rund w roku z końcową klasyfikacją generalną i tytułami Zdobywców Pucharu Polski. Mistrzostwa Polski Field WA organizowane są tylko jeden raz w roku, na takich samych zasadach jak Puchar Polski, a najlepsi łucznicy uzyskują tytuł Mistrza Polski w Field WA.

 

Więcej bieżących informacji można uzyskać za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego pod adresem www.ArcheryFiled.pl

      

    


ŁUCZNICTWO 2D

   

      

   

Łucznictwo 2D .....

cdn. 

    

   


ŁUCZNICTWO 3D

   

     

   

Jedna z najciekawszych form łucznictwa terenowego jest łucznictwo 3D, w którym trójwymiarowe makiety zwierząt zastępują tarcze.....

cdn.