OFERTA DLA FIRM I INSTYTUCJI

KONTAKT

LINKI

ŁUKASZ Z ŁUKIEM

Łukasz Przybylski, zawodnik Klubu Łuczniczego A3D Toszek, wicemistrz Polski w łucznictwie polowym Field WA z 2014r., w sezonie letnim 2014 rozpoczął rywalizację w konkurencji tarczowej łuków bloczkowych. Po dobrym wstępie w Prudniku na Pucharze Gór Opawskich (5 miejsce), nasz zawodnik rozpoczął rywalizacje w nowym systemie Pucharu Polski Łuków Bloczkowych (od 2014 roku). Startując w Krakowie, Teresinie i Legnicy uplasował się na bardzo dobrych miejscach, odpowiednio 3, 1, 3. Pozwoliło mu to zająć 2 pozycję w łącznej klasyfikacji Pucharu Polski pomimo, że Łukasz nie brał udziału w I rundzie PPŁB. Wywalczył tym samym możliwość startu w rundzie finałowej. W międzyczasie, na Międzynarodowym Memoriale Ireny Szydłowskiej odbywającym się w Warszawie w walce z zawodnikami z Ukrainy, Litwy i oczywiście z Polski uzyskał 3 lokatę. Te wyniki, jak i bardzo wysokie wyniki w kwalifikacjach na tych zawodach, pozwoliły mu awansować do kadry narodowej Polski i umożliwiły udział w zawodach międzynarodowych.

Pierwszym takim startem były Mistrzostwa Europy Seniorów rozgrywające się w Armeńskim Erywaniu. Łukasz zajął tam 33 miejsce. Następnie wystartował na IV rundzie Pucharu Świata Seniorów odbywającej się we Wrocławiu oraz na Mistrzostwach Świata w łucznictwie Field w Chorwacji, gdzie zajął 10 miejsce w kategorii Juniorów łuków bloczkowych.

Po licznej serii startów nastąpił czas na Finał Pucharu Polski Łuków Bloczkowych, niestety ta impreza nie należała do udanych. Nasz zawodnik ostatecznie uzyskał 7 lokatę. Aby zrehabilitować się za Finał, nasz zawodnik na Mistrzostwach Polski Studentów uzyskał fantastyczną 1 lokatę, prześcigając zawodnika z 2 miejsc, aż o 52pkt.

Należy również wspomnieć o bardzo dobrych startach w Pucharze Polski w łucznictwie Field. Na I rundzie w Rybniku Łukasz zajął 1 miejsce i poprawił aktualny rekord Polski podnosząc poprzeczkę bardzo wysoko, bo na 393pkt. III runda w Stolarzowicach również zakończyła się zdobyciem złotego medalu przez naszego zawodnika. Te zwycięstwa zaowocowały wysokim 3 miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Field WA, pomimo opuszczenia II rundy tego cyklu w Szczecinie.

Życzymy kolejnych sukcesów Łukaszowi – wychowankowi trenera Romana Krupy i trzymamy kciuki za kolejny sezon!